استدلال درباره پمپ

مایعات از ته لوله قرار گرفته در بشکه به بیرون مکش می شوند و از شلنگ خروجی پمپ تخلیه بشکه، خارج می شوند. در این حالت ابتدا باید میزان نویز محرک را کاهش داد. فعالیت و عملکرد این نوع تلمبه به نحوی است که با تعداد سنسورهایی که در مدار خروجی آن قرار گرفته اند میزان فشار و دبی پمپ را مورد سنجش قرار داده و سپس با کنترل سرعت الکتروموتور نصب شده روی پمپ موجبات کاهش میزان انرژی را فراهم می آورد. از طرفی در پمپهای پیستون از حلقه یا رینگی جهت آب بندی پیستون و سیلندر استفاده شده است که روی بدنه پیستون قرار گرفته و همراه آن حرکت می کند، در حالیکه در پمپهای پلانجری این رینگ روی سیلندر قرار دارد و ثابت است. این نحوه عمل بوسیله قانون برنولی توصیف می شود. برای جلوگیری از نشت اب از محفظه، یک آب بند مکانیکی یا نوار آببندی بکار می رود.پمپها با اب بندی مکانیکی((mechanical seal بطور موفقیت آمیز در موارد گوناگون بکار برده می شوند.آب بندهای داخلی درون محفظه آببندی عمل میکند درصورتی که آببندهای خارجی دارای اجزاء دورانی( rotatig element) خودشان در بیرون محفظه آببندی می باشند.

در رابطه با پمپ های گریز از مرکز، سطل و سرپوش آن متناظر با قاب پمپ، سوراخ و لوله ورودی متناظر با ورودی و خروجی پمپ هستند و طناب و بازو متناظر کار پروانه را انجام می دهد. قاب (پایه ) مجموعه پمپ وموتور نیز ایزوله شود تا سرو صدای ناشی از آن نیز کنترل شود. اتصالات لوله ها ایزوله شوند تا ارتعاشات در سرتا سر لوله کشی منتقل نشود. محور پمپ: جای آن در داخل بدنه است و سرعت آن با سرعت محرک یکی است، برای مقابله با خورندگی و سایش در ساخت آن از آلیاژ فولاد استفاده می کنند.

لذا اکثر تولید کنندگان در تولید محصولات صنعتی بخصوص پمپ با تولید محصول با کیفیت و خدمات پس از فروش سعی در جلب رضایت مشتریان خود را دارند در ادامه چند مورد از پرفروش ترین پمپ آب برای اطلاع شما نامبرده میشود. پمپ های جابجایی مثبت، با به دام انداختن مقدار ثابت و مجبور كردن (جابجایی) حجم حبس شده در لوله تخلیه، حركت مایعات را ایجاد میکند. پمپهای مترینگ از نوع جابجایی مثبت هستند و حرکت رفت و برگشتی سبب ایجاد جریان خروجی به صورت پالسی میشود.

پروانه از نوع بسته نه تنها به دلیل پروانه های آن، بلکه پیچیده تر و گران تر است اما به حلقه های سایش اضافی نیز نیاز است. اما حجم آبدهی و فشار آب در این پمپ بالاست و برای مناطقی که آب آنها کم فشار است مناسب میباشد. به عنوان مثال، الکتروپمپ های ضد انفجاری وجود دارند که آنها را برای محیط های بسته مورد استفاده قرار پمپ آب خانگی – https://upsanat.ir/product-category/pump/domestic/ – می دهند. اعداد ارائه شده در جدول فوق برای هد و دبی پمپ سیرکولاتور خطی داب ایتالیا در نقطه کاری می باشد. هرگاه در حین جریان مایع در داخل چرخ یک پمپ، فشار مایع در نقطه ای از فشار تبخیر مایع در درجه حرارت مربوطه کمتر شود، حبابهای بخار یا گازی در فاز مایع به وجود می آیند که به همراه مایع به نقطه ای دیگر با فشار بالاتر حرکت می نمایند. اگر یک سوراخ در کف سطل تعبیه شود، آب از طریق این سوراخ جریان می یابد. مطابق با نوشته های تاریخ نگار برزیلی Reti، یک ماشین آبکش یا لجن کش که بایستی به عنوان نمونه اولیه پمپ گریز از مرکز شناخته شود، در یک مقاله در ابتدای 1475 میلادی توسط مهندس ایتالیایی دوره رنسانس Francesco di Giorgio Martini به عرصه ظهور رسید.

این پمپ می تواند جریان مایعات از 5.5 تا 21 متر مکعب را در ساعت پمپاژ کرده که تا ارتفاعی 56 متر ایت کار صورت می گیرد. پمپ آبگرمکن باید مستقیما و بدون استفاده از هیچگونه رابطی به خط لوله متصل گردد تا بتوانید بهترین کارایی را داشته باشد. میزان مصرف انرژی در این مدل بالا است و در صورت استفاده زیاد از آن، برای کاهش مصرف، باید به فکر مدل دیگری باشید. بنابراین از این پمپها در جاهایی که نیاز به جا به جا کردن سیالی با حجم کم ولی فشار بالا می باشد استفاده می کتتد.

به آببندی محفظه ، به ویژه در محل عبور لوله ها توجه شود. برای اینکه از محل خروج شفت از کِیسینگ پمپ سیالی خارج نشود و اصطلاحا نشتی به خارج نداشته باشیم از ابزاری به نام مکانیکال سیل استفاده شده است. بطور کلی با تقسیم کیلو کالری هر مقطع از سیستم گرمایش بر عدد ۲۵۰۰ دبی (GPM) یا حجم آب در گردش همان مقطع از سیستم گرمایش (برای محاسبه قطر لوله ها و دبی پمپ سیرکولاتور مورد نیاز) بدست می آید. ١-افت فشاربيش از حد در قسمت ورودي پمپ به دليل گرفتگي صافي و لوله هـا و… آن قسمت از پمپ است که شفت گردننده وارد محفظه پمپ می شود. در ساختار نیمه برنزی ،پروانه خلاف شافت (اگر بکار برده شده باشد ) و رینگهای سایشی برنزی خواهد بود و محفظه از چدن است.

در نصب پمپها باید همواره سعی نمود پمپ را پائین تر از سطح منبع مکش قرار داده تا فشار مکش مثبت ایجاد گردد، و در صورتیکه این امر در بعضی از شبکه های آبرسانی مقدور نباشد، تا آنجائیکه وضع ایستگاههای پمپاژ اجازه می دهد باید سعی نمود پمپ نزدیک سطح مایع منبع مکش قرار گیرد تا اختلالات کمتری در کار پمپ ایجاد گردد. این پمپها معمولاً کم ظرفیت هستند ولی فشار خروجی سیال را می توانند تا مقدار زیادی افزایش دهند. نکته مهم در مورد این پمپها آن است که هرگز نباید آنها را در حالیکه شیر خروجی پمپ (دیسچارج پمپ) بسته است روشن نمود؛ چرا که در این حالت، اگر هیچ شیر اطمینانی (سِیفتی وَلو) در مسیر دیسچارج پمپ وجود نداشته باشد، یا خود پمپ از بین می رود و یا اینکه لوله دیسچارج می شکند. این سری از تجهیزات در دسته مستغرق (شناور) قرار گرفته و کارکرد آنها شبیه به مدل کف کش است با این تفاوت که پمپ آب لجن کش قابلیت پمپاژ سیالات حاوی ذرات جامد و املاح و فیبر را دارد. سرعتهای کار نامی موتور ممکن است در محدود 600 تا 3600 دور در دقیقه انتخاب شوند (سازندگان پمپ بایستی سرعت بهینه پمپ را برای هر نیاز پمپاژ بخصوص با در نظر گرفتن راندمان ، قیمت و صدا و نگهداری بدست اورد.)نمونه ای از سطح مقطع یک پمپ سانتریفوژ مجهز توسط انستیتوی هیدرولیک در شکل نشان داده شده است بیشتر قسمتهای که قبلا شرح داده شد در روی شکل مشخص است.

آن را به اختصار با Q نشان میدهند. خاطر نشان میکند در پمپ سیل گذاری شده، به هیچ عنوان قبل از پرایم کردن، پمپ (https://www.webdarsi.ir/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%a8%d8%aa%d8%af%db%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%87%d9%85%d9%87-%d8%af%db%8c%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86/) را تک استارت نمی کنیم چراکه احتمال سوختن سیل یا فک وجود دارد. از این نوع پمپها در ابعاد و اندازه های مختلف برای مصارف گوناگون ساخته می شوند. این نوع جنس دارای مقاومت بسیار بالایی نسبت به خوردگی است. اگر در محل جدید فشار مایع به اندازه کافی زیاد باشد، حبابهای بخار در این محل تقطیر شده و در نتیجه ذراتی از مایع از مسیر اصلی خود منحرف شده و با سرعتهای فوق العاده زیاد به اطراف و از جمله پره ها برخورد می نمایند. در مسیر رانش پمپ ، یک شیر دروازه ای و یک سوپاپ کنترل قرار می دهند ، کار این سوپاپ حفظ پمپ در مقابل فشارهای اضافی وارد بر پمپ است. در این نوع پمپها حرکت چرخشی میل لنگ تبدیل به حرکت رفت و آمدی پیستونی در یک سیلندر می شود.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channel