بازرگانی شاهمرادی تولیدکننده عمده مجسمه برنجی و برنزی

مجسمه برنزی

هنر ساخت مجسمه  به سرعت در سرزمین های شمالی و جنوب چین باستان توسعه یافت. این مجسمه ها از برنز، سنگ یا گل رس ساخته می شدند و با عناوین مختلف در معبدها نگهداری و به نمایش در می آمدند. و همچنین سعی می‌کنم که در انتخاب و استفاده از مواد و وسایل مورد نیاز و همچنین در فرایند درست کردن آنها، وسواس و دقت و توجه و سلیقه‌ی زیادی به خرج بدهم و بکوشم تا کارهایم از بیشترین میزان کیفیت و زیبایی برخوردار باشند. تازه، به این مسائل، افزایش همیشگی قیمت‌ها – به خصوص در این روزهای بازار – را هم اضافه کنید که قیمت مواد و وسایلی که برای درست کردن کاردستی‌ها می‌خریم ثابت نیستند و هر بار با افزایش قیمت آنها – که گاه حتی افزایش قابل ملاحظه‌ای است – مواجه می‌شویم. این مجسمه‌ها به‌عنوان بخشی از حفاری‌هایی که سال 2019 آغاز شده است، در «سان کاسچیانو دی بانی»، یک شهر در استان سیه‌نا در حدود 160 کیلومتری شمال رم کشف شده‌اند. آنها با تقریباً 6000 سکه برنز، نقره و طلا پوشانده شده‌اند و آب گل‌آلود داغ چشمه باعث شده تا به‌خوبی حفظ شوند.

زیرا مجسمه ها توسط آرمین پروین، متخصص در امور شناخت اجناس آنتیک، به شما عرضه می شود. اگر به مکان های باستانی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که مردم در دوران باستان از مجسمه ها برای تزئین خانه استفاده می کردند. برای درک بهتر این سوال ، کافی است به ساختمان معروف تخت جمشید نگاهی بیندازید. تنها کافی است که شما از حضورش انرژی مثبت بگیرید و آن را دوست داشته باشید. با قرار دادن یک مجسمه برنجی در اتاق نشیمن می‌توانید از بروز حس ناامنی در میان اعضای خانواده پیشگیری کنید.

مجسمه برنزی غزال (گوزن) نشسته و ایستاده

همچنین بد نیست بدانید که این مجسمه‌ها در مقایسه با مجسمه‌های دکوری دیگر، از مقاومت بالاتری برخوردار هستند. 🔸خطوط نرم و سیال لباس نگاه بیننده را حول مجسمه میچرخاند و مهارت هنرمند در نشان دادن جزئیات را به نمایش میگذارد. شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید. طبق گزارش‌های منتشر‌شده، برخی از مجسمه‌های کشف‌شده کاملاً شبیه به نسخه‌های انسانی خدایان هستند، در حالی که برخی دیگر اعضای بدن انسان‌ها را دارند که به‌عنوان نوعی پیشکش به خدایان برای درمان‌های پزشکی از طریق آب‌های گرم تقدیم می‌شدند. پیشنهاد میکنم محصولاتی که برای شما گلچین کرده ایم را مشاهده فرمایید.

 • برنزهای تاریخی از نظر ترکیب بسیار متغیر هستند، زیرا بیشتر فلزکاران احتمالاً از هر نوع قراضه استفاده می‌کردند.
 • گفته می‌شود این مجسمه‌ها که بیش از 2000 سال قبل ساخته شده‌اند، تاریخ ایتالیا درباره تمدن اتروسک و امپراتوری روم را بازنویسی می‌کنند.
 • زمانی که آن‌ها در ایتالیا بودند، با تبدیل‌شدن به یک قدرت تجاری در مدیترانه، اکثر مناطق شمالی و جنوبی را تحت کنترل داشتند.
 • اگر قصد دارید چنین مجسمه‌ای را بخرید، پس بد نیست با نحوه ساخت آن‌ها آشنا شوید و بدانید در روند خرید باید به چه نکاتی توجه کرد.

مجسمه ها به ویژه مجسمه های طلایی رنگ و برنزی از آن دسته لوازم تزئینی هستند که طرفداران خود را دارند اما استفاده از مجسمه های برنزی تزئینی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه نیز می تواند فضای آن را تغییر دهد. شاید فکر کنید انواع مجسمه‌های برنزی شاید فقط دکوری هستند، اما باید بدانید بعضی آنقدر بزرگ و باشکوه هستند که به عنوان مجسمه کنارسالنی استفاده می‌شوند. تمدنهای بزرگ دنیای قدیم از زمان معرفی آلیاژ برنز، آن را برای مقاصد هنری و تولید ابزار و اسلحه به کار می‌بردند. دختر رقصنده از موهجودارو، متعلق به تمدن هاراپان است و قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد برمی گردد. این مجسمه شاید قدیمی‌ترین مجسمه برنز شناخته شده باشد.[۵] یونانیان اولین نفری بودند که ارقام را تا اندازه عمر ارزیابی کردند. یکی از آنها مجسمه جوانان پیروز برنز ضدزنگ است که برای اینکه این همه سال سالم بماند تلاش‌های زیادی صورت گرفته‌است.

مجسمه رومیزی دیواری محمدی

اندکی پس از آن نیز امپراتوری روم در 27 سال قبل از میلاد، شروع به گسترش مناطق خود در سراسر کشور کرد و شهرهای اتروسکی را به تصرف خود درآورد. بیشتر تمدن اتروسک حدود 2500 سال پیش و تقریباً 500 سال قبل از ظهور امپراتوری روم، به آناتولی غربی ایتالیا و ترکیه فعلی مهاجرت کردند. زمانی که آن‌ها در ایتالیا بودند، با تبدیل‌شدن به یک قدرت تجاری در مدیترانه، اکثر مناطق شمالی و جنوبی را تحت کنترل داشتند.

مجسمه برنزی

برای هدایت فلز مذاب به داخل مجسمه‌ها یک یا چند چشمه موم اضافه می‌شود – به‌طور معمول فلز مایع را از یک قیف به پایین مجسمه هدایت می‌کنید، که برای جلوگیری از پاشیدن و آشفتگی از پایین تا انتها پر می‌شود. چشمه‌های اضافی ممکن است در موقعیت‌های میانی یا بالاتر استفاده شوند، و ممکن است دریچه‌های مختلفی نیز وجود داشته باشد که گازها را در دام بیندازد. (برای ریختن پوسته‌های سرامیکی، وجود منافذ لازم نیست. در نتیجه می‌توان از اسپری ساده و مستقیم استفاده کرد).

معمولاً برنز مدرن ۸۸٪ مس و ۱۲٪ قلع است.[۴] برنز آلفا از محلول جامد قلع در مس تشکیل شده‌است. از آلیاژهای برنز آلفا با قلع ۴ تا پنج درصد برای ساختن سکه استفاده می‌شود. برنزهای تاریخی از نظر ترکیب ظروف برنجی بسیار متغیر هستند، زیرا بیشتر فلزکاران احتمالاً از هر نوع قراضه استفاده می‌کردند. برخی از مجسمه‌های برنزی قدیمی موجود دارای ترکیباتی از قلع، مس، روی، سرب، نیکل، آهن، آنتیموان و آرسنیک هستند.

امروزه انتخاب و خرید یک مجسمه برنزی اصل از مدل تقلبی آن کمی سخت و دشوار است و به همین خاطر هم ما برآن شدیم تا در ادامه این مطلب از مجله لیست بیست شما را با نکاتی مهم در این خصوص آشنا نماییم. در طول امپراطوری سلسله تانگ، مقارن با سال ۶۱۸ تا ۹۰۷ آئین بودا و ساخت مجسمه های بودا به تدریج به عنوان ریشه زندگی روزمره مردم چین باستان شناخته شد. مراحل ساخت مجسمه‌های برنزی را بیان کردیم تا بگوییم متاسفانه در بازار، مجسمه‌های شبه برنز هم وجود دارند که شاید در نگاه اول تشخیص آن‌ها سخت باشد. پس به همین علت، چند نمونه از راه‌های تشخیص مجسمه اصل برنزی از تقلبی آن را بیان می‌کنیم. در واقع، استفاده از وسایل دکوری در معماری داخلی مدرن بسیار رایج است. مجسمه‌ها جزو این وسایل دکوری هستند که نمی‌توان اهمیت حضور آن‌ها را در بوفه، طاقچه‌های دیواری، قفسه‌ها و غیره نادیده گرفت.

مجسمه برنزی

دکوری و تزیینی برنزی فروشگاه برنزی

دکوری برنز

مجسمه‌های برنزی نسبت به انواع مجسمه کیفیت و قیمت بالاتری دارند. به همین دلیل ممکن است فلز دیگری برای ساخت مجسمه‌ها استفاده شود که تعیین کیفیت جنس را کمی مشکل می‌کند مجسمه‌های برنز اصل سبک هستند و رنگ ثابتی دارند. به همین دلیل مجسمه‌هایی که وزن بیشتری با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شوند روکش شده‌اند و بعد از مدتی کیفیت رنگ خود را از دست می‌دهند. این سایت با هدف تسهیل مبادلات کالا، کاهش هزینه‌های خریدار و فروشنده و دسترسی به بازار گسترده راه‌اندازی شده است. در واقع سایت بازار صالح آباد، مشتریان را بدون هیچ واسطه‌ای به تولیدی‌ها وصل می‌کند.

دکوری برنز

طراحی و ساخت انواع لوستر برای تالارها با بیش از 39 سال سابقه با بهترین کیفیت و طرح و قیمت. نحوه انجام کار برای تالارها،هتل ها و رستوران ها چگونه … عرضه و فروش انواع عود دست ساز شاخه ای، مخروطی و آبشاری با رایحه های مختلف و متنوع
(برندهای HEM, ULLAS, DARSHAN, NABILLA, CHAKRA, PALOSANTO, BIC ) … فروش و پخش انواع عود دست ساز
فروش و پخش انواع عود آبشاری
… فروش انواع دیوارکوب سفالی در طرح های فانتزی ، عاشقانه ، مدرن ، و مناسبتی برای خرید به سایت (فروشگاه آماندا) بروید و یا با ما تماس … اگر وزن مجسمه خیلی سنگین باشد، با توجه به اندازه آن، می توان گفت که برنز خالص نیست.

مجسمه برنزی دیواری مدل پرستو مجموعه 3 عددی

به اغلب مجسمه‌های چدنی با روکش برنزی نیز برای سادگی مجسمه برنزی می‌گویند.. این موضوع شامل مجسمه‌های تک، مجسمه‌های جفت، نقش برجسته و مجسمه‌های کوچک و تندیسک می‌شود. همچنین عنصر برنز در اشیاء دیگر مانند مبلمان، غالباً به صورت طلاکاری شده، نیز استفاده می‌شود که به طلا و برنز یا ارملو معروف است. پخش و فروش انواع عود دست ساز
پخش انواع جاعودی آبشاری
… اگر قالب به خوبی ساخته نشود و فرایند ریخته‌گری شکست بخورد، آثار هنری نیز از بین می‌روند. پس از خنک شدن فلز، سرامیک خارجی یا خاک رس از بین می‌رود.

 • سپس برای پر شدن قالب، موم را ذوب کرده و در آن می ریزند تا به ضخامت مورد نظر برسد، پس از آن قالب گچی دو طرفه از آن ساخته می شود.
 • مجسمه یا تندیس را بیشتر به شکل انسان، اشیاء، و شکل حیوانات می‌سازند.
 • پیشرفت متالوژی و ساخت پوشش دهنده‌ها‌ی فلز که برای وسایل فلزی از جمله مجسمه‌ها استفاده میشود.
 • یکی از آنها مجسمه جوانان پیروز برنز ضدزنگ است که برای اینکه این همه سال سالم بماند تلاش‌های زیادی صورت گرفته‌است.

تمدنهای بزرگ دنیای قدیم از زمان معرفی آلیاژ برنز، آن را برای مقاصد هنری و تولید ابزار و اسلحه به کار می‌بردند. دختر رقصنده از موهجودارو، متعلق به تمدن هاراپان است و قدمت آن به ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد برمی گردد. این مجسمه شاید قدیمی‌ترین مجسمه برنز شناخته شده باشد.[۵] یونانیان اولین نفری بودند که ارقام را تا اندازه عمر ارزیابی کردند.

ست بوفه و ساعت ایستاده برنجی

بنابراین ممکن است جنس اصلی این مجسمه فلز دیگری باشد، اما دقیقاً به صورت روکش برنز است و به عنوان خریدار شما ممکن است پول برنز گرانبها را با روکش برنز بپردازید. گروه تولیدی برادران ظروف برنز هاشمی (پخش عمده صالح آباد)
فروش انواع برگ شمشاد، برگ سرگلدار، سرگل
… انواع نازل پرده آب ساده و چراغدار تمام استیل با قیمت مناسب عرضه می گردد
فروش انواع نازل های استخری

دکوری برنز

ابتدا شکل مورد نظر از گچ ساخته می شود، سپس با مواد سیلیکونی قالب گیری می شود. سپس برای پر شدن قالب، موم را ذوب کرده و در آن می ریزند تا به ضخامت مورد نظر برسد، پس از آن قالب گچی دو طرفه از آن ساخته می شود. طراحی وتولید انواع ارگ-استوانه ودیگرسازه های بادی تبلیغاتی با بهترین مواد وکیفیت-دارای ضمانت پنج ساله مناسب-اعیاد-نمایشگاهها-مسابقات ورزشی-افتتاحیه … ریسه بازار فروش انواع ریسه های تزیینی نورانی به روز و زیبا با تنوع بالای ۵۰ مدل ریسه
بصورت عمده و جزئی

مجسمه برنزی بزرگ

مجسمه یا تندیس را بیشتر به شکل انسان، اشیاء، و شکل حیوانات می‌سازند. که یک نماد برای یاد‌آوری چهره افراد مشهور، گاهی به عنوان نماد شرکت و یا مجسمه‌های حیوانات که از گذشته هر حیوان نمادی از خوشبختی، قدرت یا معیشت بود. هنوز از همین نمادها مجسمه‌هایی بسیار زیبا و مدرن تولید می‌شود.

دکوری برنز

مجسمه سازی پارسیان فایبر بهترین تولیدکننده انواع محصولات محوطه سازی
با بهترین قیمت… دکوری | مجسمه سلطنتی |
مجسمه طرح برنز | مجسمه فرشته بال دار
مجسمه مدرن و کلاسیک | آبنما | آلاچیق | گلدان |
ستون و سرستون… برای دکوراسیون منزل اگر سبک فانتزی را می‌پسندید بدونه شک وسایل متنوعی وجود دارد.

خرید و قیمت ظرف پذیرایی برنز و چینی از غرفه هنرایرانی باسلام

ظروف برنز

بعلت مقاومت بالای فلز مس در مقابل خوردگی، از این فلز به وفور در صنایع غذایی و شیمیایی استفاده می شود. در مهندسی مکانیک، با تولید کننده های ابزارهای دقیق، در ساخت خودرو و کشتی سازی، کاربرد فراوان دارد. اعتقاد بر این است که آلیاژ برنج از حدود 500 سال قبل از میلاد و بیشتر برای اهداف تزیینی و دکوراتیو استفاده می‌شده است. در مورد برنز برخی معتقدند که سابقه استفاده از آن به 3500 سال قبل از میلاد باز می‌گردد. امروزه هر دو فلز برنج و برنز برای اهداف متفاوتی از جمله لوله‌کشی، مهمات، اتصال‌دهنده‌های الکتریکی و انواع زنگ به کار برده می‌شوند. مصنوعات مفرغی که در سایر نقاط دنیا ضمن حفاری‌های گوناگون یافت شده، قدیمی‌تر از این تاریخ نیست؛ بنابراین می‌توانیم شروع عصر برنز را از پنج هزار پیش از میلاد مسیح بدانیم.

ظروف برنجی دارای ویژگی های ظاهری منحصر به فردی هستند و بدنه زرد و درخشان آن ها می تواند تاثیرات مثبتی در روحیه و روان شما داشته باشد. از سوی دیگر به اعتقاد بسیاری از کارشناسان ظروف برنجی یکی از بی خطر ترین گزینه های موجود جهت پخت و سرو مواد خوراکی به حساب می آیند. ظروف برنجی می توانند کمبود عناصری همچون روی و مس را در بدن انسان برطرف کنند. در ادامه قصد داریم تعدادی از خواص ظروف برنجی را به شما معرفی کنیم و تاثیرات مثبت آن ها بر سلامتی را نشان دهیم. بنابراین اگر شما در مورد استفاده از ظروف برنجی دچار شک و تردید هستید، توصیه می کنیم مطالب زیر را با دقت مطالعه نمایید. در کشور ما ایران استفاده از ظروف فلزی از گذشته های دور مرسوم بوده است.

کاسه دکوری طرح گوزن سایز 16*29 کد 302

برنج از مس و روی تشکیل شده در حالی‌ که فلزات سازنده برنز را مس و قلع تشکیل می‌دهند که گاهی اوقات آلومینیوم و فسفر نیز به آن اضافه می‌شوند. میزان متفاوت فلزهای موجود آینه و شمعدان در آلیاژ موجب می‌شود که برنج یا برنز در رنگ‌ها و خواص متفاوت ساخته شوند. رنگ برنج نیز با توجه به میزان روی موجود در آن می‌تواند از قرمز تا زرد متغیر شود.

 • افزایش مقادیر روی باعث افزایش مقاومت و چکش‌خواری برنج می‌شود.
 • در حال حاضر بسیاری از ظروف برنزی و همچنین مجسمه‌هایی که توسط این آلیاژ ساخته می‌شوند می‌توانند برای مدت زیادی سالم باقی بمانند.
 • فواید و مزایایی مانند ثابت بودن رنگ و همچنین زیبا و شیک بودن ظروف برنزی باعث شده تا استقبال زیادی از این ظروف به عمل بیاید.
 • مقداری لیمو ترش را آب بگیرید با پنبه آن را به سطح پنبه بمالید.
 • بنابراین در پاسخ به این سوال که «برنج بهتر است یا برنز؟» باید گفت بستگی به کاربرد مد نظر شما دارد.

ظروف برنجی همانطور که از نام آن ها مشخص است دارای بدنه ای از جنس آلیاژ برنج (ترکیبی از مس و روی) هستند و استفاده از آن ها در طب سنتی به شدت توصیه می شود. در گذشته ظروف برنجی عمدتا در قاشق، قوری، کتری و سماور خلاصه می شدند. امروزه با توجه به رنگ جذاب و بدنه درخشان این گونه محصولات می توان آن ها را در قالب ظروف دکوری و زینتی نیز خریداری کرد. هر دو فلز برنج و برنز به دلیل ویژگی‌ها و خواصی که دارند، به طور برجسته‌ای در بسیاری از سبک‌های طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دو رنگ‌های گرم و دلپذیری دارند که آن‌ها را به گزینه مناسبی برای استفاده در خانه‌ها یا هتل‌ها تبدیل می‌کند. برنج به دلیل رنگ روشن و ملایم آن و سایه‌های زرد و طلایی به عنوان یک رنگ سلطنتی نیز شناخته می‌شود، در حالی که برنز رنگی گرم‌تر و مایل به قرمز دارد که آن را سنتی‌تر جلوه می‌دهد.

کد 6-433 شکلات خوری و شیرینی خوری میکس

در این مقاله می‌خواهیم در مورد تفاوت مس، برنج و برنز صحبت کنیم تا بتوانید این فلزات را به راحتی از یکدیگر تشخیص دهید. با تغییر نسبت مخلوط مس و روی می‌توان سختی ونرمی آن را تغییر داد. هر چه میزان روی بیشتر باشد، استحکام برنج بیشتر می‌شود و توانایی شکل پذیری آن کاهش می‌یابد. آلیاژ برنج نقطه ذوب پایینی دارد و همین دلیل باعث می‌شود که مناسب کار ریخته‌گری باشد. از کاربردهای برنج می‌توان به ساخت جواهرات، وسایل دکوری و صنعت معماری اشاره کرد.

از این فلز به خاطر کاربردهای خاص و شکل و رنگ آن در جاهای مختلفی استفاده می‌کنند. برای مثال، به دلیل رنگ زرد آن در دکوراسیون، به خاطر اصطعکاک کم در مغزی قفل ها و بخاطر خاصیت آکوستیکی در سازهای موسیقی از جمله هورن کاربرد دارد. برنج و برنز بدین علت ساخته می‌شوند که در بسیاری از کاربردها نمی‌توان به طور مستقیم از مس استفاده کرد، زیرا برخی خصوصیات لازم را ندارد.

راهکارهای موثر تمیز کردن و برق انداختن برنز

این آلیاژ در زمان‌های قدیم در ایران به نام مفرغ مشهور بوده است. اکثر زوج‌های ایرانی برای خرید آینه و کنسول از جنس برنز استقبال بیشتری می‌کنند. در صورتی که به دنبال ظروفی هستید که از استحکام بسیار مناسبی برخوردار باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم تا از ظروف برنزی استفاده کنید. توجه داشته باشید میزان مقاومت و ماندگاری ظروف برنزی بسیار بالا است و در صورت نگهداری اصولی و مناسب سال‌های بسیار زیادی می‌تواند سالم باشد.

ظروف برنز

همین موضوع باعث شده تا برنز یکی از مناسب‌ترین عناصری باشد که برای مجسمه‌سازی استفاده می‌شود. با توجه به اینکه این آلیاژ به عنوان سرسخت‌ترین آلیاژ مس به شمار می‌آید سختی آن با ترکیب اصلی و همچنین عنصر آلیاژی افزایش پیدا خواهد کرد. در حال حاضر بسیاری از ظروف برنزی و همچنین مجسمه‌هایی که توسط این آلیاژ ساخته می‌شوند می‌توانند برای مدت زیادی سالم باقی بمانند. برای اینکه درک جامع و بهتری از خواص و ویژگی‌ها و همچنین مزیت‌های استفاده از ظروف برنزی داشته باشید باید فلز برنز را به خوبی بشناسید. برنز یکی از محبوب‌ترین کانی‌های مس به شمار می‌آید که ترکیبات مختلفی دارد.

ظروف برنز

از طرف دیگر، فلز برنج به عنوان جایگزین مقرون به صرفه و سنتی برای فلز طلا شناخته می‌شود. این فلز موجب لاکچری به نظر رسیدن اتاق‌ها شده و برای خانه‌های لوکس و عالی و همچنین برای هتل‌ها گزینه مناسبی است. آلیاژ برنج اغلب در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها دیده می‌شود، چرا که به خوبی می‌تواند شیرآلات و اتصالات دوش را پوشش دهد.

ظروف برنز

دورهٔ باستان‌شناسی که در آن برنز، سخت‌ترین فلز مورد استفادهٔ گسترده بود، با عنوان عصر برنز شناخته می‌شود. عصر برنز با عصر آهن دنبال شد که از حدود سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد آغاز شد و در حدود سال ۵۰۰ پیش از میلاد به بیشتر اوراسیا رسید. مهمترین تفاوت این دو فلز این است که برنز نسبت به برنج سخت‌تر است و مقاومت بیشتری دارد؛ همین سختی بیشتر، میزان شکل پذیری آن را کمی کمتر از برنج کرده است.

ظروف برنجی فروشگاه اینترنتی ظروف مسی مسنجان

ظروف برنجی

برای اینکه روکش لاکی ظروف برنجی خود را از بین ببرید، از آب داغ استفاده کنید. برای تمیز کردن ظروف برنجی با خمیر دندان شما باید یک خمیر دندان سفید و ساده را برگزینید و یک مقدار کمی از آن را روی سطح ظرف بمالید و سپس تا چند دقیقه صبر کنید. پس از گذشت چند دقیقه ظروف برنجی خود را با دستمال مناسبی تمیز کنید. برای اینکه ظروف برنجی را تشخیص دهید، آهن ربا را به بدنه آن‌ها نزدیک کنید، اگر آهن ربا جذب ظرف نشد ظرف شما برنجی است در غیر این صورت ظروف شما برنجی نیست. روش دیگری هم برای تشخیص ظروف برنجی وجود دارد و آن این است که باید با یک چاقو خراش کوچکی را روی ظرف ایجاد کنید، اگر رنگ آن قسمتی که خراشیده‌اید زرد روشن بود، ظروف شما برنجی است.

ظروف برنجی

در مهندسی مکانیک، با تولید کننده های ابزارهای دقیق، در ساخت خودرو و کشتی سازی، کاربرد فراوان دارد. برنج با درصد پایین تر مس نیز همچنین از مس تصفیه شده الکتریکی شکل گرفته است. ولی به صورت معمول از آلیاژ  مس بازیافتی و ضایعات  با ارزش کمتر استفاده می گردد. مقدار روی از نظر وزنی بسته به نوع برنج  بین 5% تا 40% متغیر است. برنج با درصد روی بیشتر سخت تر و مقاوم تر می باشد، ولی  شکل دهی آن مشکل بوده و در برابر خوردگی هم ضعیف تر است.

دلیل اهمیت خرید ظروف برنجی

برنح زرد و یا کارتریج که به صورت ورقه خرید و فروش می­شود برای پوشش لوله‌­ها کاربرد زیادی دارد. ظروف برنج ساخته شده در هند گزینه مناسبی برای جهیزیه عروس میباشد. سازهای بادی مانند شیپور ، شاخ یا ترومبون اغلب از برنج ساخته می شوند. به دلیل هدایت خوب و پایداری مکانیکی ، از جمله برای آنتن ها یا خطوط فشار قوی استفاده می شود. برنج قبلاً در اوایل قرون وسطی بسیار مورد توجه هنرمندان بود ؛ امروزه از آن در صنعت مبلمان و موارد دیگر استفاده می شود. لوله ها ، قطعات چرخش یافته و مهمات در بخش نظامی نیز از آن ساخته می شود.

ظروف برنجی