نمی دانم چه کنم

[ad_1]

عزل موكت

به گزارش اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، بعد از قطعی شدن تیم ملی به جام جهانی، در نامهای فوری خواستار تشکیل جلسه با رئیس فدراسیون و سپس با رأی گیری، تصمیم به عزل موقت رئیس جمهور گرفته شد. از این اتفاق که روز پنجشبه رخ داده بود خیلی نمیگذرد، ولی از آن روز تا به حال، بیشتر صحبت ها حول «عزل موقت» و تعیین سرپرست میچرخد و کمتر به دلیل اصلی کنار گذاشته شدن رئیس فدراسیون فوتبال ایران پرداخت شده است.

از گوشه و کنار گزینه های متعددی درباره تصمیم اعضای هیئت رئیسه برای برکناری موقت رئیس، ولی به نظر می رسد مهم ترین دلیل آنها، آنطور که یکی از همین اعضا گفته است، نام های است از طرف فیفا که فدراسیون فوتبال و در رأس آن غلامرضا رفیعی، مشاور. حقوقی سابق این فدراسیون، مدعی شده است و سند سندنامه فدراسیون به نظر فیفا رسیده و حتی فیفا پیام تبریکی هم خطاب به فدراسیون فوتبال ایران فرستاده است.

احسان اصولی، یکی از اعضای فدراسیون فوتبال که از تغییرات صورت گرفته به هیئت رئیسه بعد از فدراسیون تبدیل شده است، بهتازگی با حضور در یکی از برنامه های تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که مهمترین مشکل عزیزی خادم بوده است، گفت: «همین دروغی بود که درباره چه چیزی بود. آیا می دانید با شما چه کار کنید؟ من نمی خواهم برای رفتن به بیمارستان عجله داشته باشم.”

در این میان در هفته های اخیر بارها مطرح شده است که آیا نامهایی که فدراسیون فوتبال ادعا می کند از طرف فیفا ارسال شده است و در آن پیام درخواست را مطرح کرده است، وجود خارجی دارد یا خیر؟ این موضوع است که احسان اصولی این بار در گفتوگو با خبرگزاری فارس به آن اشاره کرده و گفته است: «سؤالی که از رفیعی بهعنوان مشاور فدراسیون دارم این است که چرا نامهای که فیفا درباره اساسنامه به فدراسیون فوتبال زده دراختیار من عضو هیئت مدیره قرار نمیدهید؟ از اول روز می توانم این کار را بکنم و نمی توانم. من در جایگاه رسمی که مورد قبول فیفا است می توانم نامه را در اختیار داشته باشم، اما رفیعی مشاور فدراسیون نمی تواند نامه را در اختیار داشته باشد؟ ».

درخواست برای مدنظر توسط چهره های مختلف، از سوی فدراسیون فوتبال بنا بر نامه نامشخص بیپاسخی ماند، ولی «شرق» با دستیابی به نام های که فیفا به انتشار فدراسیون فوتبال ایران فرستاده، برای اولین بار را منتشر می کند. نمی دانم چه کنم، نمی دانم چه کنم.

نمی دانم چه کنم

برای اهداف قانون ایالات متحده آمریکا،

«از: خانم ساره سولماله، مدیر ارشد بخش سازماندهی فدراسیون‌های
نویسنده: Football Football J. ا. ایران
مکان: خرين اطلاعات روزآمد – اسناد كانوني فدراسين فدراسين فوتبال جمهوري اسلامي
جستجو: برای مثال، (یا نه)

دبیرکل عزیز
حمیرا عزیز
کک .ک……….
ما به دنبال بهترین کمک در جهان ایالات متحده هستیم.

من دوست خوب روح القدس هستم و من پروردگار خداوند هستم.
دوستت دارم
ساره سولماله »

قبل از انتشار این نامه، بحث داغی بین نمایندگان مجلس با مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال یعنی غلامرضا رفیعی، مبنی بر محتویات این نامه صورت گرفته بود. ففیعی مدعی بود فیفا تبریک گفته و مماینده‌های حال، همانطور; فیفا به فدراسیون فوتبال ایران تبریک و خواسته هه در جریان نظر مجلس هم قرار بگيرد.

اما این همان موضوعی است که به معضلی جدی شده و احسان اصولی از آن به عنوان یک «دروغ» نام برده و عزیزی‌خادم را به همین دلیل با نظر موافق دیگر اعضای هیئت‌رئیسه عزل کرده‌اند. آیا می دانید بهترین راه چیست؟ اگر عضو فدراسیون فوتبال باشید، می توانید فوتبال بازی کنید و کار خوبی انجام دهید. این “مهم ترین” چیز در ایالات متحده است. بخش دوم اما محل مورد بحث است ; نمی دانم با زندگی ام چه کنم، اما نمی دانم چه کنم. من نمی دانم با شما چه کنم. مهم این است که ما نگران این واقعیت نباشیم که نمی خواهیم قادر به انجام این کار باشیم. در کنار این موضوع، اصولا اگر فیفا، همکاری فدراسیون با رجوع ذیصلاح بر اساسنامه را مورد بررسی قرار دهد، چرا به فدراسیون فوتبال ایران «تبریک» گفته است؟

چه خبره لعنتی؟

امکانش هست که بهم خوش بگذره؟ زیرا ادعای احسان اصولی، یکی از اعضای هیئت رئیسه، نامه فیفا نه توسط مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال ارسال شده و نه فیفا، نامه را خطاب به رفیعی ارسال کرده است. دلایلی که در نامه مشخص شده، فیفا را خطاب به حسن کامرانیفر، بهعنوان دبیرکل و نامه حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال ارسال کرده است. نکته مهمتر، اما در نامهای بلند و سهصفحهای به فیفا، از سوی فدراسیون فوتبال ایران در روند روند اساسنامه است که آن نامه هم با امضای حسن کامرانیفر، دبیرکل کنونی فرستاده شده است. چه شد که چنین نامهایی به امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال ارسال و خطاب به او داده شد، در اختیار اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال قرار نگرفت و چرا اعضای هیئترئیسه از این موضوع بهعنوان یک دروغ بزرگ نام بردهاند؟

نمی دانم چه کنم

آیا می دانید که چه کاری انجام دهید؟

نمی دانم چه کنم، نمی دانم با آن چه کنم. در این میان این سؤال مطرح می‌شود که فدراسیون عزیزی‌خادم چه نفعی در «دروغ» گفتن و جبهه مخالف چه نفعی از «انکار» پذیرش اساسنامه از سوی فیفا می‌برند؟ ظاهرا فدراسیون در تلاش بوده است که قبل از مهلت قانونی فیفا برای پایه گذارینامه (10 اسفند) مدارک لازم را برای فیفا ارسال کند و ارزیابییه اساسنامه جدید را ایجاد کند.

آنها به همین دلیل و شاید به خاطر نمایندگان مجلس در تصمیم گیری این اساسنامه، با استناد به حکم دیوان عدالت اداری که فدراسیون فوتبال ایران را «آمادگی» نمیداند و در نتیجه آن نهادی «غیردولتی» و «غیرعمومی» توصیف کرده، مدارک لازم را دارد. نمی شود که رب رب الرب اللّه باشد. فدراسیون فوتبال مدعی شده تغییرات مربوط به فدراسیون های آماتوری حتما باید به تصویب مجلس برسد، ولی چون فدراسیون فوتبال ایران پیشتر از فدراسیون های آماتوری خارج شده است، نیازی به این تصمیم نیست. از طرفی، استدلال آنها این است که بند دومی که فیفا در جریان تغییراتی در این زمینه در مجلس قرار می گیرد، فقط جنبه اطلاع رسانی دارد وگرنه این اساسنامه بررسی شده و مشکلی ندارد.

اما در مقابل این موضوع را مطرح کرده است که چگونه فدراسیون فوتبال ایران که تا پیش از این، به گواه مصاحبه های متعدد، خواستار بحرانیه فوراً مجلس بر این اساسنامه، پیشتر چنین اقدامی انجام نداده و یکباره سعی کرده با حذفکردن مجلس، به فیفا اعلام کند. هدف از این کار چیست؟

این شرایط در شرایطی مشخص می‌شود که اصولاً پاسخی برای این سؤال پیدا شود که اگر فیفا با همان توضیحات و مدارک قبلی فدراسیون فوتبال، اساسنامه را بررسی کرده باشد، چه اطلاعاتی باید به عنوان اساسنامه بررسی شود؟ من نمی دانم چگونه آن را درست انجام دهم، نمی دانم چگونه آن را درست انجام دهم.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما