هیدروفیلرومتر

[ad_1]

بر اساس قانون جدید مالیات ارزش افزوده، مالیات و عوارض شماره گذاری خودروها رتبه بندی انرژی که به سازمان ملی استاندارد ایران مشمول مالیات و عوارض سبز شده است.

به خبرآنلاین، ماده ماده 28 و 30 قانون جدید ارزش مالیاتی اضافه شده (مصوبه خرداد 1400)، از 13 دی ماه سالجاری، انتقال سند خودرو از شرکت خودروساز به گزارش مشمول مالیات تحت عنوان «مالیات سبز» است. این مالیات و عوارض شماره گذاری خودروهای داخلی، بر اساس رتبه بندی محصولات انرژی که به سازمان ملی استاندارد ایران تایید شده است، از صفر تا 5درصد برای خودروهای سواری و وانت دوکابین محاسبه می شود.

این کار بدی نیست. همچنین بر اساس ماده ۳۰ كانون مالیات ارزش افزوده نیز یك درصد وجوه نقل و انتقال از خودروهای داخلی و.

نمی دانم می خواهم به مدرسه بروم یا شهر کوچک.

مبلغ مالیات سبزا رتبه‌بندی انرژی که به تایید سازمان ملی استاندارد ایران برای هر تودو رسیده است. با این حساب حالا اگر قصد خرید خودرو از خودروسازها را دارید باید بر اساس طبقه بندی انرژی خودرویی که میخرید مالیات پرداخت کنید و این مالیات را به خودروسازها بدهید تا آنها را در انتهای سال مالی به اداره مالیات پرداخت کنید.

امیرحسین کاکایی، کارشناس صنعت خودرو، در مالیات های سبز خودرو گفت: در این طرح، مالیات سبز قرار است از خودروسازان گرفته شود، اما در توسعه تحقیقات هرچقدر خودرویی کهنهتر می شود صاحب آن خودرو باید بیشتر بپردازد; در اروپا بنزینی که صاحبان خودرو باید آن را تهیه کنند و مالیات سنگینی از آنها برای خرید بنزین دریافت کنند و این گرانی بنزین خود را به صاحبان خودرو را به خرید خودرو نو و یا مرتب نگه داشتن خودرو خود ترغیب می کند چرا که مصرف بیشتر بنزین. قدرت رب اعیان است و او رب الارباب است. از این طریق صاحب خودرو می‌شوند که خودرو خود را مرتب نگه می‌دارند چراکه مرتب نگه داشتن خودرو خود موضوع حائز اهمیت است و لزوما تعویض خودرو نیاز نیست.

وی در ادامه افزوده: از طرفی که باید خودروی خوب نگهداری شود از تعمیرگاه خوب و قطعات خوب استفاده می شود و این هزینه و نه تنها روی افزایش مصرف برای خرید خودرو تاثیر می گذارد بلکه به طور کلی بر مصرف مصرف کننده تاثیر می گذارد. فروش پنیر و غذای کودک. این یکی از مهمترین کارهایی است که باید در دنیا انجام دهید.

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه افزود: به دلیل دلایل سیاسی و اجتماعی قیمت سوخت را نمی توان در کشور بالا برد و با استفاده از روش های مصرف دیگر مصرف کنندگان را ترغیب کرد که مراقب خودروهای خود باشند.

کاکایی در ادامه در خصوص تبعات دریافت مالیات سبز از مصرف کنندگان خودرو گفت: یکی از تبعات این طرح مردم را به سمت خرید خودروهای نو هدایت می کند و در بازار خودرو بالا می رود و رونق در بازار خودروهای بالا می رود و در این شرایط است که ما خیلی باهاش ​​کار داریم.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تعداد خودروهای فرسوده در کشور روز به روز در حال افزایش است و آلایندگی نیز روز به روز در حال افزایش است چراکه دولت نه تنها ابزار کنترل آلایندگی را دارد و نه تنها از ابزاری که درست استفاده می کند.

اخذ مالیات سبز از خودروسازها قیمت خودرو را بالا برد

در شرایطی که در توسعه یافته های فروش و مصرف کننده خودرو هر دو به پرداخت مالیات ترغیب می شوند در حال حاضر با اجرای این طرح تنها خودروساز موظف به پرداخت بودجه سبز خواهند شد و به گفته کاکایی اجرای چنین طرحی احتمال افزایش قیمت کارخانه خودرو را بالا می برند. بیا دیگه.

همانطور که بررسی ها نشان می دهد قیمت نمایندگی خودرو در فاصله دی ماه تا بهمن ماه افزایش چشمگیری داشته است به عنوان مثال قیمت نمایندگی پراید 151 مدل 1400 در این مدت بیش از 3 میلیون تومان افزایش یافته است.

گفتنی است این افزایش قیمت به استناد به ذیل مواد 28 و 30 قانون جدید ارزش مالیاتی اضافه شده است، بعد از دریافت اختیارات سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد.

علاوه بر اطلاعات ارائه شده توسط وزارت حمل و نقل و ارتباطات، بازار برای عموم آزاد است:

هیدروفیلرومتر

[ad_2]

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما